Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

Literature Online

Shibboleth
Podrobný popis:

Služba Literature Online je určena především specialistům v oblasti anglické a americké literatury, ale také učitelům a studentům angličtiny na pokročilých úrovních. Obsahuje přes 350. tis. textů básní, dramat a románů, pokrývajících období od 6. století do současnosti, ve kterých se dá plnotextově vyhledávat. Dále poskytuje nahrávky audio her od W. Shakespearea, 899 videoklipů a hypertextové odkazy na 5250 volně přístupných serverů, kde nalezli redaktoři Chadwyck-Healey tisíce textů relevatních pro studium literatury. 

Všechna díla jsou indexována, doprovázena slovníky, referenčními publikacemi a bibliografickým zpracováním. Zahrnuta je anglická a americká literatura včetně těch děl, které dosud nebyly k dispozici v elektronické podobě. Nechybí ani strukturovaný přístup k diskusním skupinám, elektronickým literárním časopisům, metastránkám, autorským stránkám a knihovním katalogům.

Krátké naučné video ke shlédnutí ZDE.

Jak využít databázi Literature Online při výuce lingvistiky? Případová studie z University of Liverpool k přečtení ZDE.

UPOZORNĚNÍ! Od 1. 8. 2019 dojde k přesunutí Literature Online na novou platformu ProQuest. Pokud nyní používáte účet MyArchive, je nutné si do 31. 7. 2019 vaše uložené záznamy pro pozdější využití vyexportovat. Návod naleznete ZDE.


Dodatečné informace o zdroji
  • Kategorie: licencovaný zdroj
  • Jazyk: anglický
  • Kontaktní osoba: Mgr. Kristina Mikešová
  • Naposledny změněn: 31.5.2019 08:20:05
Loga projektu Czech elib/Czech eLib project logo