Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

Literature Online

Shibboleth
Podrobný popis:

Služba Literature Online je určena především specialistům v oblasti anglické a americké literatury, ale také učitelům a studentům angličtiny na pokročilých úrovních. Zpřístupňuje naráz celé obrovské dosavadní dílo divize Chadwyck-Healey společnosti ProQuest na poli elektronické literatury (17 samostatných databází obohacuje práci s prózou, poezií a dramaty včetně možnosti přístupu k dalším 7 zdrojům).

Literature Online obsahuje přes 350 tisíc textů básní, dramat a románů, pokrývajících období od 6. století do současnosti, ve kterých se dá plnotextově vyhledávat. Dále poskytuje nahrávky audio her od W. Shakespearea, 900 video klipů a hypertextové odkazy na 5 000 volně přístupných serverů, kde nalezli redaktoři Chadwyck-Healey tisíce textů relevatních pro studium literatury.

Všechna díla jsou indexována, doprovázena slovníky, referenčními publikacemi a bibliografickým zpracováním. Zahrnuta je anglická a americká literatura včetně těch děl, které dosud nebyly k dispozici v elektronické podobě. Nechybí ani strukturovaný přístup k diskusním skupinám, elektronickým literárním časopisům, metastránkám, autorským stránkám a knihovním katalogům.

Uživatel má možnost vyhledávat i v Annual Bibliography of English Language and Literature.

Krátké naučné video ke shlédnutí ZDE.

Jak vytvořit osobní účet My research ZDE.

Jak využít databázi Literature Online při výuce lingvistiky? Případová studie z University of Liverpool k přečtení ZDE.

Další užitečné informace ZDE.


Dodatečné informace o zdroji
  • Kategorie: licencovaný zdroj
  • Jazyk: anglický
  • Kontaktní osoba: Mgr. Kristina Mikešová
  • Naposledny změněn: 4.1.2024 09:34:25
Loga projektu Czech elib/Czech eLib project logo