18.6.2024
Nové rozhraní multivyhledávače EDS

EBSCO Discovery Service (EDS) přejde 6. srpna 2024 na nové rozhraní, které nabízí uživatelům intuitivní způsoby, jak upřesnit, procházet, lajkovat a sdílet výsledky vyhledávání.
Jednou z největších změn je způsob přístupu k filtrům, zavedení koncepční mapy pro vizuální reprezentaci předmětů a osobní uživatelský prostor My dashbord, který nahradí osobní schránku MyEBSCO.

Pozor! Ne všechny uložené položky MyEBSCO budou převedeny do My dashboard, z tohoto důvodu je potřeba si položky nějakým způsobem samostatně zálohovat.
Jedná se zejména o vše vytvořené v oddíle Vlastní (My Custom) – nebude převedeno vůbec, dále nebudou převedeny položky Společnosti, Stránky a Webové stránky, ani Alerty, Trvalé odkazy a Poznámky v hlavním oddíle Vlastní složka (My Folder).
Pobrobné informace v angličtině o My dashboard a převodu naleznete na stránce EBSCO.

Podrobnosti budou postupně doplňovány na tomto místě.

17.6.2024
Journal Citation Reports

Zveme k účasti na webináři společnosti Clarivate věnovanému letošní aktualizaci Journal Citation Reports, kde budou probírány jednotlivé metriky a využití rozšířených profilů časopisů, včetně informací o otevřeném přístupu.

"Journal Citation Reports™ vydanie 2024 (Česko a Slovensko)" se koná 27. června 2024 od 10:30 hodin.
Záznam webináře

25.5.2024
Integrace SciFlow do služeb knihoven

Společnost SciFlow ve spolupráci s Albertina icome Praha připravila online školení týkající se publikační platformy SciFlow Authoring Platform.

Webinář s názvem "Integrating SciFlow into Library Services: A Strategic Approach" proběhne 11. 6. 2024 od 14:00 v angličtině.

Bude se zabývat tím, jak mohou vysoké školy, výzkumné instituce a jejich knihovny lépe začlenit službu SciFlow do podpory akademického psaní a výzkumu. Je určen knihovníkům, pracovníkům managementu a podpory VaV a všem, kdo mají zájem o modernizaci služeb knihoven.

Záznam webináře