Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

Aktuality

1.6.2023
Creating a Publication-Ready Manuscript with Lippincott

Zveme k účasti na praktickém webináři pro začínající i zkušené autory, který poskytne tipy, jak zdokonalit své publikační dovednosti, jaké jsou nejlepší strategie pro psaní kvalitního článku, a dotkne se i procesu peer-review a publikování v režimu OA.
Lektorem bude Ian Burgess ze společnosti Wolters Kluwer.

Termín: čtvrtek 8. června 2023 od 15:00 do 16:00 hod

Registrace na: https://www.wolterskluwer.com/en/events/creating-a-publication-ready-manuscript-with-lippincott

Užitečné odkazy

29.5.2023
Seznamte se s UpToDate

Společnost Wolters Kluwer pořádá online školení zaměřené na práci se znalostním informačním zdrojem UpToDate pro lékařskou praxi založenou na důkazech.

Webinář bude probíhat v angličtině přes platformu MS Teams v termínech:

Součástí  webináře budou ukázky jak si vytvořit osobní účet a jaké má výhody, jak efektivně v UpToDate vyhledávat (jednoduché x pokročilé vyhledávání), jak pracovat s lékovými interakcemi, kde hledat přehled aktuálních novinek v jednotlivých medicínských oborech a kde informace pro pacienty.

19.4.2023
Problémy s připojením k EBSCO zdrojům

Prosíme uživatele, kterým se nedaří připojení k EBSCO zdrojům, aby kontaktovali oddělení bibliograficko-informačních služeb na bis@upol.cz a pomohli s diagnostikou problémů uvedením následujících skutečností.

  1. Zda se připojujete v rámci univerzitní počítačové sítě – z PC na fakultách, v knihovně apod. nebo přistupujete vzdáleně, tj. mimo univerzitní síť – z domu, VPN připojení, wifi na mobilních zařízeních aj.
  2. Z jakého odkazu (URL) se připojujete na portále e-zdrojů – "Otevřít zdroj", odkaz pro vzdálený přístup přes Shibboleth nebo EZproxy, viz "Dodatečné informace o zdroji" na stránce zdroje EBSCO.
  3. Pokud se připojujete z jiného odkazu, uveďte jej prosím.

EBSCO nabízí dvě speciální stránky pro testování funkčnosti přístupu, budeme rádi, když testování provedete a zašlete nám screenshoty zobrazených stránek:

Pro IP autentizaci použijte: https://search.ebscohost.com/testauth.aspx, zde naleznete také odkaz na odstranění ověřovacích souborů cookie (Remove EBSCOhost Authentication Cookie), což může vyřešit Váš problém s připojením.

V případě problémů s přístupem přes Shibboleth použijte: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=shib&custid=s7108593&debug=true. Po autentizaci (přihlášení univerzitním účtem) se zobrazí podrobnosti o konfiguraci.

Děkujeme za spolupráci.