Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

31.1.2023
Cambridge Journals Full Collection

Univerzita Palackého nově předplácí kolekci cca 400 časopisů z Cambridge University Press. Přístup nabízí platforma Cambridge Core.

26.1.2023
Nástroj pro hloubkovou analýzu citací: scite_

Zveme vás k účasti na online semináři s názvem "scite_: Going above citation counts", který se koná ve čtvrtek 2. února 2023 od 15:00 do 16:00 hodin.

Seznámíte se s online službou scite_, která analyzuje plné texty odborných článků za účelem kvalitativního posouzení citací.
Tedy nejde jen o to, kolikrát byla daná publikace citována, ale také v jakém kontextu a zda citace nabízí potvrzující či vyvracející důkazy pro citovaná tvrzení, nebo se jedná pouze o zmínku.

Webinář je zdarma, stačí se pouze zaregistrovat na stránkách pořadatele, kterým je společnost Albertina icome Praha. Další informace o scite_ jsou zde.

24.1.2023
JSTOR

Od letošního roku je rozšířen přístup k databázi JSTOR, která nabízí plné texty vybraných vědeckých časopisů. K dispozici je nyní cca 2, 5 tisíc časopisů z kolekcí Arts & Sciences I - XV, Biological Sciences Collection a Language & Literature.

Více informací naleznete na stránce zdroje JSTOR