Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

19.6.2019
Zkušební přístup k jedinečné statistické a tržní datové platformě STATISTA

Statista je jednou z největších světových statistických a tržních datových platforem s přístupem k více než 1,5 milionu statistik, prognóz, dokumentace, reportů a infografik na 80 000 tématech z více než 22 500 zdrojů.

Platforma kombinuje ekonomická data, pohledy spotřebitelů, průzkumy veřejného mínění a demografické trendy.
Všechny údaje lze stáhnout během několika sekund ve 4 různých formátech. Každý student, přednášející a zaměstnanec získává všechna práva na zveřejnění a využití dat, což je užitečné např. při prezentaci na konferenci. Součástí je také automatický citační výstup.

Přístup z adresy https://www.statista.com potrvá do konce listopadu 2019.

Krátké video je ke shlédnutí ZDE.
Informační leták ZDE.

18.6.2019
Online webináře Charlesworth Group pro začínající vědce a doktorandy

Zveme vás k účasti na online seminářích zaměřených na efektivní publikování vědeckých prací, podání žádosti o grant, plánování konference, zlepšení prezentačních schopností a mnoho dalšího, s čím se v akademickém prostředí ohledně vědecké činnosti setkáváte.

Webináře vede dr. Gareth Dyke z divize Charlesworth Author Services, který je sám vědec a autor více než 260 odborných publikací.
Na stránkách společnosti Albertina icome Praha naleznete termíny konání a odkazy, kde se můžete přihlásit jako účastník.

Informační plakát zde.

7.6.2019
JoVE - videa k interaktivní výuce základů biologie

Až do konce roku 2019 je k dispozici otevřený přístup k videím JoVE Core Bio www.jove.com/core, která jsou zaměřena na interaktivní výuku základů biologie.

JoVE Core představuje vědecké koncepty prostřednictvím více než 400 animovaných videí a textových popisů vytvořených odborníky. Vizualizace prostřednictvím videa umožňuje studentům rychle pochopit složité vědecké myšlenky a modely.

Bližší informace naleznete ZDE