Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

Aktuality

24.7.2019
Používáte účet MyArchive v databázi Literature Online?

UPOZORNĚNÍ! 

Od 1. 8. 2019 dojde k přesunutí literární databáze Literature Online na novou platformu ProQuest. Pokud nyní používáte účet MyArchive, je nutné si do 31. 7. 2019 vaše uložené záznamy pro pozdější využití vyexportovat.

Návod naleznete ZDE.

19.6.2019
Zkušební přístup k jedinečné statistické a tržní datové platformě STATISTA

Statista je jednou z největších světových statistických a tržních datových platforem s přístupem k více než 1,5 milionu statistik, prognóz, dokumentace, reportů a infografik na 80 000 tématech z více než 22 500 zdrojů.

Platforma kombinuje ekonomická data, pohledy spotřebitelů, průzkumy veřejného mínění a demografické trendy.
Všechny údaje lze stáhnout během několika sekund ve 4 různých formátech. Každý student, přednášející a zaměstnanec získává všechna práva na zveřejnění a využití dat, což je užitečné např. při prezentaci na konferenci. Součástí je také automatický citační výstup.

Přístup z adresy https://www.statista.com potrvá do konce listopadu 2019.

Krátké video je ke shlédnutí ZDE.
Informační leták ZDE.

18.6.2019
Online webináře Charlesworth Group pro začínající vědce a doktorandy

Zveme vás k účasti na online seminářích zaměřených na efektivní publikování vědeckých prací, podání žádosti o grant, plánování konference, zlepšení prezentačních schopností a mnoho dalšího, s čím se v akademickém prostředí ohledně vědecké činnosti setkáváte.

Webináře vede dr. Gareth Dyke z divize Charlesworth Author Services, který je sám vědec a autor více než 260 odborných publikací.
Na stránkách společnosti Albertina icome Praha naleznete termíny konání a odkazy, kde se můžete přihlásit jako účastník.

Informační plakát zde.