Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

PressReader

Podrobný popis:

PressReader nabízí online přístup k plným textům přibližně 7 000 novinových titulů a populárně naučných časopisů v 60 jazycích z více než 120 zemí světa.

Zahrnuty jsou např. Mladá Fronta Dnes, Hospodářské noviny, Lidové noviny, The Washington Post, The Wall Street Journal, Daily Mail nebo The Guardian a mnohé další.

Tituly jsou dostupné v den vydání a jsou v plném rozsahu jako tištěné verze. U článků je možnost poslechu, zaslání mailem a sdílení na sociálních sítích. Archiv je u většiny titulů 3 měsíce.

Můžete si stáhnout i aplikaci PressReader do svého mobilního zařízení (přes Google Play, AppStore atd.), viz https://pressreader.cz. V Knihovně UP si pak stáhněte vámi vybrané tituly na své zařízení přes síť Eduroam a můžete číst oblíbené tituly offline.

Funkce Radiant Access umožňuje, aby čtenář, který má na svém mobilním zařízení staženou aplikaci PressReader nebo přistupuje k pressreader.com přes připojení v knihovně (nebo kdekoliv, kde je poskytováná služba PressReader HotSpot), mohl službu využívat i po odchodu od hotspotu. Tedy po odchodu z knihovny služba funguje kdekoliv a to po dobu zpravidla 48 hodin. Knihovna tedy čtenáři sponzoruje přístup ke službě ještě po dobu dvou dní po odchodu. Obsah, který si čtenář stáhl na své mobilní zařízení, je dostupný i po vypršení lhůty. Původní dva dny byly nově rozšířeny na 7! 

Přístup do databáze je realizován s podporou projektu VISK 8 Ministerstva kultury ČR.


Dodatečné informace o zdroji
  • Charakteristika: online deníky a magazíny
  • Obory: multioborový zdroj
  • Typ zdroje: fulltextový
  • Kategorie: licencovaný zdroj
  • Jazyk: vícejazyčný
  • Kontaktní osoba: Mgr. Kristina Mikešová
  • Naposledny změněn: 7.4.2021 15:27:35