Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

11.11.2020
Webináře k Web of Science

Společnost Clarivate Analytics připravila na listopad online školení zaměřené na Web of Science, InCites a EndNote:

• Seznamte se s novým EndNote20  (24. 11. – 9.30)
  • Představujeme nové Web of Science (26. 11. – 13.30)
  • Rozšiřte své bibliografické analýzy normalizovanými metrikami  (30. 11. – 13.30)

Podrobné informace a možnost přihlášení se na webináře naleznete na stránce https://clarivate.libguides.com/europe/cz_sk.

Přímé odkazy na registraci jsou k dispozici zde (prosím registrujte se vaším univerzitním e-mailem).

7.11.2020
Anopress a Kramerius

S ohledem na nynější situaci, která znemožňuje uživatelům přístup do knihovny a tudíž i k mediální databázi Anopress, jistě uvítáte následující zprávy.

Od listopadu je rozšířena licence k Anopressu – přístup je nastaven na rozsah IP adres celé univerzity, díky čemuž je možné se k databázi připojit také vzdáleně prostřednictvím VPN. Navíc je jedná o multilicenci, která umožňuje více uživatelům pracovat s databází současně.

Dalším českým zdrojem, který můžete v této době využívat, je Národní digitální knihovna (Kramerius). Přístup k digitalizovaným knihovním fondům NK ČR a MZK je pro uživatele z UP ošetřen příhlášením přes eduID, tzn. institucionálním přihlášením univerzitním účtem (jednotné přihlášení údaji jako Portálu UP).

4.11.2020
JSTOR a Artstor

Univerzita Palackého může využívat až do 30. června 2021 rozšířený přístup ke kolekcím časopisů na platformě JSTOR a navíc i přístup k digitální knihovně obrázků Artstor.