Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

17.9.2019
Časopisy od Cell Pressu a Lancet

Univerzita Palackého získala zkušební přístup k hodnotným časopisům vydavatelství Cell Press a časopisu The Lancet.

Přístup k časopisům je v rámci ScienceDirect, kde naleznete plné texty článků všech ročníků zde zpřístupněných, The Lancet od roku 1993.

Nebo můžete využít přímé odkazy na časopisy na stránkách Cell Pressu:

Zkušební přístup potrvá do 30. října 2019!

4.9.2019
Webináře k Web of Science a InCites - již od 9. 9.!

Společnost Clarivate Analytics opět připravila sérii online školení věnovaných Web of Science a InCites.

Kompletní nabídku s termíny na měsíc září a odkazy k registraci na konkrétní webinář naleznete na tomto informačním letáku.

K účasti na webináři se předem registrujte, pak jen potřebujete počítač s internetovým připojením a sluchátka.

4.9.2019
Pozvánka na workshop - Karger Publishers: An Author’s Guide to Scientific Publishing in Biomedicine

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom Vás pozvali na workshop s názvem Karger Publishers: An Author’s Guide to Scientific Publishing in Biomedicine, který proběhne 25. 9. 2019 od 14:30 hodin na LF UP.

Workshop Karger je určen jak pro studenty na začátku jejich profesionální dráhy, kteří píší své první vědecké články, tak pro vědce, pro které je zajímavý „občerstvovací“ kurz o publikování odborných článků.

V první části se zaměříme na vydavatelský proces, osvětlíme mechanismy vědeckého publikování a nahlédneme to průběhu výběru správného článku pro konkrétní článek a poskytneme detailní informace o recenzním řízení.

Druhá část nabídne různé tipy a triky týkající se vlastního rukopisu: od základní struktury k detailním informacím včetně užitečných příkladů a rad jak psát odborný článek.

Workshop proběhne v anglickém jazyce.

Formulář pro registraci:  https://forms.gle/PQHUXscJoZ71e2N96

Těšíme se na Vaši účast!