Open access week: 21. - 25. října

V rámci letošního Týdne otevřeného přístupu nabízíme bezplatné online semináře:

1) Univerzita Karlova v Praze připravila pro odbornou veřejnost sérii pěti webinářů OAWebináře – poznejte open access online.

• 21. 10. Open access mezi americkými univerzitními nakladateli
  • 23. 10. Výzkumná data a jak s nimi pracovat
  • 24. 10. Otevřený přístup k vědeckým informacím – právo a příklady
  • 24. 10. Open access a open research data povinnost v projektech z Horizontu 2020 a výhled do Horizon Europe
  • 25. 10. Kontrola dodržování principů transparentnosti a dobré praxe ve vědeckých časopisech

Bližší informace naleznete přímo na stránkách Knihovny UK.
K účasti je potřeba si nainstalovat Adobe Connect a pak se připojit v čase konání akce, registrace předem není požadována.

2) Charlesworth Group pořádá ve čtvrtek 24. 10. 2019 od 10:00 online seminář "English writing skills: Preparing your paper for an OA journal", který vás seznámí s tím, jak připravit odborný článek s přihlédnutím na jeho publikování v open access časopise.
Registrace předem je nutná, více informací a odkaz na přihlášku najdete na této stránce.