Portál elektronických informačních zdrojů UP
 
Loga projektu Czech elib/Czech eLib project logo
Charakteristika: plné texty hudebních encyklopedií
Odkaz: http://www.oxfordmusiconline.com
Producent: Oxford University Press
Dostupnost do: neomezena
Kategorie: licencovaný zdroj
Obory: Hudba
Podrobný popis:

Oxford Music Online pokrývá celou historii hudby a jejích žánrů až po současnost, obsahuje více než 80 tis. článků, obrázků, notových zápisů a hudebních ukázek, přes 20 tis. biografií hudebních skladatelů, interpretů a také spisovatelů, jejichž díla byla zhudebněna.
Nabízí plnotextové vyhledávání článků z těchto zdrojů:

  • Grove Music Online (The New Grove Dictionary of Music and Musicians, The New Grove Dictionary of Opera a The New Grove Dictionary of Jazz). Téměř 60 tis. pojmů, z čehož je na 30 tis. biografií, přes 20 tis. předmětových hesel a přes 5 tis. obrázků.
  • The Oxford Dictionary of Music - kolekce téměř 12 tis. hesel byla vytvořena mezinárodně uznávanými osobnostmi ze všech oblastí hudby. Články se týkají opery, baletu, orchestrů, skupin i koncertních hal, ve kterých probíhala vystoupení. Tato encyklopedie se zabývá mimo jiné již starověkem a netradičními nástroji, které člověk v minulosti používal.
  • The Oxford Companion to Music - rozsáhlá publikace mapující hudební styly od středověku po současnost. Téměř 8 tis. článků, týkajících se skladatelů, performerů, skladeb, nástrojů a notových zápisů je dokladem o unikátnosti tohoto zdroje.

V daném okamžiku můžou s databází současně pracovat 3 uživatelé z UP!

Podpořeno projektem CzechELib.


Typ zdroje: fulltextový
Jazyk: anglický
Kontaktní osoba: Mgr. Romana Applová