Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

Aktuality

15.11.2018
Jedinečná databáze scénářů amerických filmů Film Scripts Online!

 

 

 

Plnotextová databáze Film Scripts Online obsahuje scénáře cca 1500 amerických filmů, např. Ben Hur, JFK, Casablanca, Bonnie and Clyde, Platoon. Část z nich nebyla nikdy vydána tiskem. Tento vysoce strukturovaný archiv nabízí bibliografickou a biografickou databázi režisérů a spisovatelů spolu s celým textem samotných filmů. 

Sledujeme, diskutujeme a analyzujeme filmy, ale málokdy čteme scénáře. Zatímco některé známé filmové skripty se objevily v tištěné podobě, většina z nich nikdy nebyly zveřejněna v jakémkoli formátu. Vědci jen s obtížemi dohledají originální skripty, jednají a získávají oprávnění od držitelů, kteří se často zdráhají půjčovat vzácné a unikátní dokumenty.

Dokumenty umožňují „dívat“ se na film pohledem autora, od nějž se výsledná verze leckdy liší. Každý scénář je doplněn bibliografickými a biografickými (včetně seznamu postav a obsazení) údaji, rozpisem jednotlivých scén a základními údaji o scénáristovi i o režizérovi. V databázi jsou uloženy i jednotlivé verze scénáře.

Využijte ZDARMA zkušební přístup do této jedinečné databáze, a to do 1. 12. 2018!

Více info ZDE