Portál elektronických informačních zdrojů
Portál EIZ UP

Aktuality

3.1.2017
Alternativní metriky PlumX na platformě EBSCO

Univerzita Palackého získala v databázích, které jsou na platformě EBSCOhost možnost využívat altmetriky PlumX. Tento nástroj hodnotí dopad výzkumu a poskytuje důkazy o využití vědeckých výstupů na všech úrovních. Výrazně tedy šetří čas a usnadňuje hledání zajímavých informačních zdrojů. Altmetriky PlumX jsou nyní dostupné u miliónů záznamů v našich databázích EBSCO a v EBSCO Discovery Service (EDS).

Plum Metrics přinášejí pro uživatele jedinečné informace o využití (zobrazení, stáhnutí, WorldCat), záložkování (např. v Mendeley), zmínkách (Wikipedie apod.), sociálních médiích (Facebook, Twitter) a citacích (Scopus, PubMed, SSRN ad.). Uživatel i autor mohou takto v reálném čase sledovat dopad a reflexi všech typů publikací (článku, monografie, sborníku, videa, posteru apod.). Metriky Plum tak napomáhají uživateli ke kvalitnější a hlubší rešerši s moderní evaluací výsledků.

Podrobnější informace naleznete zde. Vyhledejte konkrétní klíčové slovo a dívejte se po ikonce podobné té na obrázku. Obdobné metriky může nalézt i v databázích SpringerLink, Wiley Online Library, Cambridge journals Online nebo Scopus (jsou pod jinými názvy např. Altmetric nebo CiteScore Metrics).

PlumX Metrika ikona