Portál elektronických informačních zdrojů UP
 
Charakteristika: referenční zdroj pro filmové umění
Odkaz: http://search.proquest.com/screenstudies
Producent: ProQuest LLC
Dostupnost do: neomezena
Kategorie: licencovaný zdroj
Obory: Divadlo, film, tanec, Jazyk a literatura, Umění, architektura a muzeologie
Podrobný popis:

Screen Studies Collection‎ zpřístupňuje tři významné filmové databáze na platformě ProQuestu. V každé z nich je možné pracovat samostatně nebo vyhledávat ve všech najednou.

  • American Film Institute Catalog - filmografický zdroj vytvářený American Film Institute (AFI), poskytuje podrobné informace o všech hraných filmech vyrobených na území Spojených států amerických nebo financovaných americkými produkčními společnostmi v období 1893-1974, a významných filmech od r. 1975 do současnosti. Databáze obsahuje okolo 60 tis. záznamů.
  • Film Index International - filmová knihovna s více než 150 tis. podrobných záznamů o filmech ze 170 zemí od prvních němých filmů do současnosti, vytvářená společností British Film Institute. Databáze obsahuje taktéž informace o téměř 740 tis. osobách, které mají spojitost s filmovým průmyslem.
  • FIAF International Index to Film Periodicals Database - je databáze filmové literatury a dalších zdrojů z oblasti filmové vědy vytvářená International Federation of Film Archives (FIAF). Obsahuje asi 400 tis. záznamů o časopiseckých článcích z 340 odborných i populárních časopisů od r. 1972 do současnosti. V přidané Plus verzi nabízí 85 tis. článků v plném textu. Databáze je každý měsíc aktualizována.

S databází může pracovat v daném okamžiku vždy jen jeden uživatel.


Typ zdroje: kombinovaný
Jazyk: anglický
Kontaktní osoba: Mgr. Romana Applová