20.3.2024
Citování a citační manažer Citace PRO Plus

Knihovna UP připravila pro své uživatele školení, které se bude zabývat problematikou citování a využitím citačních manažerů.

Naučíte se správně citovat použité informační zdroje a pracovat s citačním manažerem Citace PRO Plus.
Vybrat si můžete z následujících termínů:

• středa 27.3.    9:45–11:15
  • čtvrtek 4.4.   13:15–14:45
  • úterý 9.4.        9:45–11:15

Školení proběhne v počítačové místnosti 1.66 v přízemí ústřední knihovny (Zbrojnice, Biskupské nám. 1), je potřeba si předem rezervovat místo.

27.2.2024
Nursing Reference Center Plus

Univerzita Palackého získala přístup ke zdroji Nursing Reference Center Plus zaměřenému na ošetřovatelství a zdravotní péči, který potrvá do 29. března 2024.

23.2.2024
Webináře Amboss, Clarivate, EBSCO, SciFlow a scite_

Zveme k účasti na následujících webinářích.

"Start into 2024 with a free SciFlow trial to simplify your academic writing" ... představení autorské publikační platformy SciFlow Authoring Platform, která umožňuje pohodlné psaní odborných textů, podporuje spolupráci, automatizovaně formátuje a integruje citační nástroje.

"Podpora integrity výskumu pomocou spoľahlivých nástrojov a údajov" ... webinář společnosti Clarivate ukáže, jak Web of Science řeší problémy spojené s nárůstem počtu vydávaných časopisů a pochybnými publikačními praktikami.

"Refine Your Citations – an introduction to scite_" ... seznámení s online službou scite_, která na základě analýzy plných textů odborných článků poskytuje informaci nejen o celkové citovanosti dané publikace, ale také v jakém kontextu byla citována a zda citace nabízí potvrzující nebo negující důkazy citovaných tvrzení, případně zda se jedná pouze o zmínku.

"Enhancing Medical Education with AI" ... využití umělé inteligence ve výuce a vzdělávání na lékařské platformě AMBOSS.

"Nejlepší multidisciplinární plnotextová databáze na světě" ... jak efektivně vyhledávat kvalitní a recenzované zdroje obsažené v databázi Academic Search Ultimate, kterou najdete na platformě EBSCOhost.

"Predstavujeme nový Grants Index na platforme Web of Science" ... co obsahuje a jak může pomoci vědcům v oblasti financování vlastních výzkumných projektů.